top of page

KATILIMCI ŞARTLARI

AROUND TURKE Rekoru turu'na katılacak ekiplerden bazı şartları yerine getirmesini istemektedir. Aşağıda özet olarak verilen bilgilerin detaylı dökümanına https://www.sailspeedrecords.com/rules sayfasından ulaşabilirsiniz.

Katılımcılarda
Aranan
Şartlar

Rekor denemesini gerçekleştirecek kaptan ve ekiplerin 18 yaşını doldurmuş veya gün almış olması zorunludur.

Tüm sınıflarda rekor denemesine katılacak kaptan ve/veya ekipten yüzme bilme zorunluluğu talep edilmektedir. (Ek-2 Yüzme taahhütnamesi)

Tüm sınıflarda rekor denemesine katılacak kaptan ve ekipten Türkiye Yelken Federasyonu lisansı ve Amatör Denizci Belgesi talep edilmektedir. Yabancı uyruklu sporcular bağlı oldukları federasyon tarafından kalifikasyon larını belgeleyen belgeyi kurula sunmak zorunluluğundadır.

Tüm sınıflarda rekor denemesine katılacak kaptan ve ekipten rekor denemesi öncesi geçerli son 6 ay içerisinde alınmış sağlık raporu talep edilmektedir. Sağlık kurumu tarafından rekor denemesine katılmasına mahsur olmadığını belgeleyen imzalı sağlık raporu için doldurulacak ve kurula iletilecek form ektedir.

(Ek-3 Saglık Raporu)

Ekip / Team Sınıfında rekor denemesine katılacak kaptan ve ekip sayısının %50’sinin World Sailing Akreditasyonu olan Denizde Can Güvenliği ve Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenmiş geçerli ilk yardım sertifikası sahibi olması gerekmektedir.

Türkiye Turu Rekoru katılımcıları kayıt başvuru formunu eksiksiz olarak doldurarak rekor denemesi tarihinden en az 3 ay önce Türkiye Yelken Federasyonu’na iletmekle yükümlüdür. (Ek-4 Rekor Denemesi kayıt başvuru formu) ekipli teknelerde minimum 250 nm uzunluğundaki bir rotayı kapsayan OSR Kategori 3 yarış tamamlamış olmak şartı aranacaktır. Aksi taktirde bu ekiplerden de kalifikasyon parkurlarından bir tanesini tamamlama şartı aranacaktır. (Ek-5 Kalifikasyon parkurları) Türkiye Turu Rekoru katılımı gerçekleştirmiş kaptan ve ekiplerden kalifikasyon zorunluluğu istenmemektedir.

Kalifikasyon parkuru ve kalifikasyon teyidi rekor denemesinden en az 1 ay önce tamamlanmış olmalıdır. Kaptan ve/veya ekibin kalifikasyon parkuru öncesi World Sailing Akreditasyonu olan denizde can güvenliği ve ilk yardım sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

Katılımcılara rekor denemesi için sertifika düzenlenecektir.

Rekor denemesine katılacak her kaptan ve/veya ekip üçüncü şahıs mali mesuliyet sigortası na sahip olma zorunluluğundadır. Rekor denemesi süresince geçerli olan bu sigorta poliçesini kayıt başvurusu ile rekor kuruluna iletmek yükümlülüğündedir.

KATILIM FORMU

Ekibe katılmak için katılım formunu doldurunuz

Thank you for joing us! We will contact to you soon!

Uluslararası Açıkdeniz Yat Kulübü, yarışa katılım bedelini 4.000 € + KDV olarak belirlemiştir.
bottom of page